Elektrické Volvo dostane nový operační systém od Googlu

Elektrické Volvo dostane nový operační systém od Googlu
Fotografie: Volvo
  • Volvo na novém systému se společností Google pracuje už několik let
  • Výhodou budou například aktualizace na dálku
  • Integrovány budou Google Mapy, Google Play či hlasový asistent Googlu

Elektrické Volvo XC40 se brzy ukáže světu, a tak Volvo pomalu uvolňuje různé informace. S elektrickým Volvem bude představen i nový systém infotainmentu využívající operační systém Android s integrovanými technologiemi Google. Volvo je vůbec první automobilkou, která ve spolupráci s Googlem vytvořila integrovaný systém infotainmentu řízený operačním systémem Android, v němž jsou integrovány funkce jako Google Asistent, Mapy Google a obchod Google Play. Obě společnosti vzájemně spolupracují na rozvoji svých produktů již několik let.

Volvo XC40

Nový systém nabízí plnou integraci operačního systému Android Automotive, což je platforma otevřeného softwaru Android značky Google, jejíž výhodou jsou mimo jiné aktualizace aplikací Mapy Google, Google Asistent a různých automobilových aplikací vytvořených globální komunitou vývojářů v reálném čase. Elektrické SUV XC40 bude vůbec prvním vozem Volvo vybaveným softwarem a operačním systémem, který bude možné aktualizovat na dálku.

Konečně nastal čas, kdy vám ve vašem voze zajistíme stejný uživatelský zážitek jako při používání chytrého telefonu. Tento zážitek bude nicméně upraven v zájmu bezpečné interakce s automobilem,“ říká Henrik Green, ředitel pro technologický rozvoj ve společnosti Volvo Cars, a dodává: „Vzhledem k představení aktualizací na dálku, které budou zahrnovat vše od udržování aktuálnosti systému až po instalaci nových funkcí, si může vůz udržovat punc novosti stejně jako ostatní digitální produkty, přičemž bude vždy vybaven těmi nejnovějšími a nejúžasnějšími funkcemi.“

Jednou z největších výhod OS Android Automotive je, že se jedná o operační systém Android, který důvěrně znají miliony vývojářů, přičemž je přizpůsoben na míru palubním automobilovým systémům. Technologie a služby vytvořené vývojáři společností Google a Volvo Cars jsou integrovány přímo v palubním systému vozu, zatímco doplňkové hudební a různé multimediální aplikace optimalizované pro automobily budou k dispozici ke stažení z obchodu Google Play.

Nový systém infotainmentu bude například plně součinný se systémem Volvo On Call, což v praxi znamená, že bude nabízet funkce typu monitorování stavu akumulátoru a úrovně jeho nabití. Součástí nabídky služeb budou samozřejmě také již klasické funkce jako předběžné vyhřátí kabiny za chladných zimních dnů, vyhledání vozu na rozlehlém parkovišti, dálkové zamknutí či odemknutí vozu a sdílení vozu prostřednictvím digitálního klíče. Plně elektrické Volvo XC40 bude poprvé představeno veřejnosti 16. října.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze