DHL Express doplnila svou flotilu elektrododávek o 7 nových Fordů E-Transit

DHL Express doplnila svou flotilu elektrododávek o 7 nových Fordů E-Transit
Fotografie: DHL
  • Česká pobočka DHL Express má celkem již 25 elektrododávek
  • DHL Group investuje do roku 2030 celkem 7 miliard eur do udržitelnosti
  • Nové vozy budou zapůjčeny formou operativního leasingu

Od srpna tohoto roku začala česká DHL Express používat nových 7 bezemisních užitkových automobilů značky Ford speciálně upravených společností Modul-System. Jedná se konkrétně o vozy E-Transit v provedení Trend 350 L3H3, tedy s dostatečným úložným prostorem. Elektromotor o výkonu 135 kW napájí akumulátor o kapacitě 68 kWh. Dojezdová vzdálenost je 220 km v kombinovaném režimu a až 346 km při jízdě ve městě. Kromě integrovaného podpůrného ekosystému je výhodou dodávek plně zachovaná přepravní kapacita.

„DHL Express má dlouhou historii v poskytování rychlých a spolehlivých doručovacích služeb po celém světě a my jsme hrdí na to, že můžeme oznámit další krok naší společnosti směrem k udržitelnější budoucnosti. Věříme, že tato naše iniciativa bude inspirací pro další firmy a společně dosáhneme pozitivních změn. Model Ford E-Transit jsme si vybrali pro jeho vynikající parametry v oblasti maximálního dojezdu, objemu nákladového prostoru a spolehlivosti,“ říká Pavel Šmejkal, provozní ředitel společnosti DHL Express. „Ford E-Transit se právem etabloval mezi nejprodávanější elektrické užitkové vozy v Evropě a my jsme velmi rádi, že naše produkty pomáhají společnostem, jako právě nyní v případě DHL Express, na jejich cestě k udržitelnosti,“ říká Libor Beneš, Country Manager společnosti Ford pro Českou republiku. „E-Transit na našem trhu navíc brzy doplní menší model E-Transit Custom, díky kterému budeme moci oslovit širší spektrum zákazníků a firem a ještě lépe vyhovět jejich individuálním potřebám.

Společnost DHL Express provozuje v České republice celkem 251 vozidel, z toho 97 lehkých užitkových. Využívá také smluvní přepravce s vozovým parkem čítajícím dohromady přibližně tři stovky automobilů. Nákup nových vozů Ford Pro E-Transit financuje formou operativního leasingu společnost ALD. Dekarbonizace služeb je jedním z hlavních pilířů plánu udržitelnosti skupiny DHL Group, který byl oznámen v 1. čtvrtletí 2021. Skupina investuje do roku 2030 celkem 7 miliard eur (Opex a Capex) do opatření ke snížení emisí CO2. Prostředky půjdou zejména na elektrifikaci flotily dodávek, udržitelná letecká paliva a klimaticky neutrální budovy. Na cestě k cíli nulových emisí do roku 2050, který je platný již čtyři roky, se společnost zavazuje k novým, ambiciózním cílům. Například v rámci renomované Science Based Target Initiative (SBTi) se DHL Group zavázala snížit své emise skleníkových plynů do roku 2030 v souladu s Pařížskou dohodou o klimatu.

Technické parametry Ford E-Transit 184 k

Kompletní specifikace
Konstrukcedodávka, 5 531 × 2 059 × 2 559 mm, 2 509 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: zadní
Výkon135 kW, 184 koní, točivý moment: 430 Nm
Baterie68 kWh
Nabíjenírychlonabíjení: 115 kW, palubní: 11 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 311 km
Cena od1 764 664 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze