Smart Green Mobility: vývoj, výroba a recyklace baterií

Smart Green Mobility: vývoj, výroba a recyklace baterií
Fotografie: Martin Pultzner, fDrive.cz
  • 6. téma se věnuje bateriím elektromobilů
  • Absolventi vzdělávacího kurzu Smart Green Mobility získají oficiální certifikát

Smart Green Mobility je vzdělávací projekt zaměřený na ekologickou mobilitu s hlavním důrazem na elektromobilitu. Jeho hlavním cílem je seznámit zejména mladé lidi s důležitými tématy ve světě zelené mobility a připravit je na změny, které je v blízké budoucnosti čekají.

Projekt se dočkal svého slavnostního spuštění koncem listopadu na Strednej priemyselnej škole dopravnej vo Zvolene a na Fakulte riadenie a informatiky Žilinskej univerzity v Žilině. To znamená, že dnes už zájemcům nic nebráni v tom, aby se pustili do vzdělávání a rozšiřování svých znalostí v oblasti zelené mobility a elektromobility.

Na webových stránkách Smart Green Mobility se stačí zaregistrovat a zájemci se mohou okamžitě vrhnout na první tematické okruhy. Předtím je pouze nutné vyplnit krátký vstupní dotazník pro zjištění úrovně současných znalostí. Po vyplnění vstupního dotazníku zájemce přivítá první videokurz na téma Zelená mobilita a postavení EU, Slovenské republiky a České republiky. Po úspěšném absolvování prvního kurzu lze přejít na téma číslo dvě: Alternativní pohony motorových vozidel.

Téma číslo 6: Vývoj, výroba a recyklace baterií

Účastníci se zde dozví o bateriích pro elektromobily a o všem, co s nimi souvisí. Bude jim vysvětleno, z čeho se baterie pro elektromobily skládají, jak fungují a co se s nimi dá dělat, když už nejsou pro pohon elektromobilu použitelné. Podíváme se na základní parametry, vlastnosti a problematiku údržby a nabíjení.Po zhlédnutí výukového videa bude účastníky čekat krátká kontrolní otázka, která ověří, zda informacím věnovali dostatečnou pozornost. Poté bude následovat otevření sedmého videokurzu na téma Bezpečnost a servisní zásahy pro elektromobily.

Certifikát za úspěšné absolvování kurzu

Absolvování vzdělávacího kurzu Smart Green Mobility vám nezabere mnoho času, přesto vám může výrazně pomoci při budoucím uplatnění v pracovní sféře. Po úspěšném absolvování kurzu získáte oficiální certifikát, který poskytuje konkurenční výhodu na trhu práce a zvyšuje důvěru zaměstnavatelů ve vědomosti jeho držitele.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze