Pouhý týden po zveřejnění prvních fotografií odhaluje Opel svůj nový koncept v celé kráse. Model Opel Corsa GSE Vision Gran Turismo se kompletně představí autosalonu IAA Mobility 2025 v Mnichově a ještě letos se dostane do rukou virtuálních závodníků ve hře Gran Turismo 7 na konzolích PlayStation. Jak už název napovídá, jde o vizi připravovaných sportovních modelů GSE, která kombinuje futuristický design s ohromující technikou.
Výkon a dynamika
Srdcem konceptu jsou dva elektromotory o kombinovaném výkonu 588 kW/800 koní a točivém momentu 800 Nm. Každý motor pohání jednu nápravu, což zajišťuje trvalý pohon všech kol. Díky jednostupňové převodovce akceleruje Corsa GSE Vision Gran Turismo z 0 na 100 km/h za 2,0 s a dosahuje maximální rychlosti 320 km/h. Funkce „Boost“ pak přidává krátkodobě dalších 80 koní výkonu, což se hodí při předjíždění – a po 80 sekundách jízdy se znovu plně obnoví.








I přes velkou baterii o kapacitě 82 kWh se hmotnost vozu zastavila na pouhých 1 170 kg, a to díky rozsáhlému použití superlehkých materiálů.
Design a aerodynamika
Koncept přitom vychází z platformy STLA Small a proporčně připomíná Corsu, avšak je nižší a výrazně širší. Design reflektuje novou, techničtější podobu filozofie značky Opel. Dominantním prvkem je přední maska Opel Vizor s osvětleným logem. Karoserie pak kombinuje perleťově bílý lak s černými a žlutými akcenty na kapotě, spoileru, difuzoru i discích kol. „Opel Corsa GSE Vision Gran Turismo posouvá naši sub-značku GSE na novou úroveň. Nejenže ukazuje, co je možné připravit na platformě malých vozů, ale také nabízí pohled do budoucnosti a oslovuje všechny automobilové nadšence. A už letos na podzim si každý může díky hře Gran Turismo 7 projet tuto úžasnou novinku na počítačovém simulátoru! Výsledek kombinace ikonického modelu Corsa s vysoce výkonnými vlastnostmi řady GSE mluví sám za sebe,“ říká Florian Huettl, generální ředitel automobilky Opel.
A zcela zásadní roli hraje aerodynamika, jak dokazuje aktivní difuzor i spoiler, jež mění přítlak podle jízdní situace, optimalizované blatníky a aerodynamické clony navíc zlepšují proudění vzduchu, zatímco speciálně tvarovaná kola snižují turbulence v podbězích.
Interiér inspirovaný motorsportem
Uvnitř pak vládne minimalistický „detox interiéru“. Tradiční displeje nahrazuje head-up projekce, která promítá klíčové informace přímo před řidiče. Odpružené lehké sportovní sedadlo se šestibodovými pásy a ochranným rámem zase jasně odkazuje na závodní svět. Volant se zploštělou spodní částí pak doplňuje celý motorsportem inspirovaný kokpit.







„Jsme nadšeni, že do Gran Turisma vstupuje značka Opel s tak vzrušujícím a inovativním pojetím Corsy. Opel má bohatou sportovní historii a Corsa GSE Vision Gran Turismo zaujme GT hráče po celém světě. Těšíme se samozřejmě i na představení fyzického konceptu na autosalonu IAA Mobility 2025 v Mnichově 8. září. Další příležitostí bude akce Gran Turismo World Series v Berlíně v sobotu 20. září,“ říká Kazunori Yamauchi producent série Gran Turismo.
