Od pondělka už je pro nabíjení u PRE potřeba čip nebo platba přes QR kód

2
Od pondělka už je pro nabíjení u PRE potřeba čip nebo platba přes QR kód
Fotografie: Martin Pultzner, fDrive.cz
  • Nabíjení zdarma u PRE pro kohokoliv dneškem končí
  • Kdo má čip PRE, nebude do konce března platit za nabíjení
  • Další možností platby je přes QR kód na nabíjecích stanicích

V souvislosti s přechodem na nové tarify měla Pražská energetika ve své síti nabíjecích stanic od 1. prosince 2020 do 31. ledna 2021 nabíjení úplně zdarma pro kohokoliv. To už ale se začátkem února končí a nově bude potřeba buď čip PRE, nebo budete muset provést platbu přes QR kód.

Nabíjení u PRE: jak to nově funguje?

Registrovaní zákazníci mají nabíjení zdarma, platí jen paušál

I v období od 1. 2. 2021 do 31. 3. 2021 budou mít registrovaní zákazníci PRE nabíjení zdarma. Budou jen platit stávající paušál, který je 30 Kč bez DPH čtvrtletně. Za samotné nabíjení ale nic navíc platit nebudou.

Neregistrovaní zákazníci se ale již v tomto období vrátí k běžnému placenému provozu, ve kterém platba probíhá přes QR kód na nabíjecí stanici. Tam se pak platí nabíjení na určitý čas a po uplynutí předplacené doby se nabíjení samo ukončí. Cena se odvíjí od toho, jaký druh nabíjení využíváte a řídí se následujícím ceníkem.

Typ standardu dobíjení cena za 30 minut cena za 1 hod. cena za 2 hod. cena za 3 hod.
Type 2 Mennekes 22 kW - 60 Kč 120 Kč 180 Kč
CHAdeMO 50+ kW 100 Kč 200 Kč 400 Kč -
CCS 50+ kW 100 Kč 200 Kč 400 Kč -

Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Nová aplikace od února a zpoplatnění o 1. 4. 2021

Zároveň od 2. února bude k dispozici nová aplikace PRE.charge, která je ke stažení pro telefony se systémem Android v Google Play a pro zařízení Apple v Apple Store. Tato aplikace je již součástí nového systému ve spolupráci s firmou Smartics, na který přejde PRE kompletně od začátku dubna 2021, kdy také začne platit nový ceník.