Ionity v Česku začalo se stavbou dalších dvou nabíjecích míst

Ionity v Česku začalo se stavbou dalších dvou nabíjecích míst
Fotografie: fDrive.cz
  • Dvě další Ionity lokality budu na 111. kilometru dálnice D1 v obou směrech
  • Celkově tak budou v Česku už 4 nabíjecí místa s ultrarychlými stanicemi Ionity
  • Ionity má momentálně více než 260 nabíjecích míst po celé Evropě

Panevropská síť ultrarychlých nabíjecích stanic Ionity se v Česku rozroste ještě letos o další dvě nové lokality, jak lze zjistit na ionity.evapi.de. Dnes byla zahájena stavba dvou velmi zajímavých a strategicky umístěných lokalit na dálnici D1, konkrétně na 111. kilometru, a to v obou směrech. V každém směru budou u čerpací stanice OMV s restaurací a dětským koutkem umístěny zatím dva ultrarychlé stojany s výkonem 350 kW s tím, že je lokalita velmi rychle a snadno rozšiřitelná o další stojany v případě zvýšeného zájmu.

V Česku funguje zatím jediná stanice Ionity u Berouna, druhá nyní čeká na spuštění u Prahy. Tam budou také pouze dva stojany, vedle kterých jsou ale kompletně připravena místa na jednoduchou instalaci dalších dvou v momentě, kdy budou kapacitně potřeba. S dostavbou Ionity Nupaky a Ionity Pávov v obou směrech se počet nabíjecích lokalit Ionity v Česku vyrovná počtu nabíjecích lokalit Superchargerů americké Tesly.

IONITY, Beroun
Nabíjecí lokalita Ionity u Berouna

Celkem má Ionity na více než 260 místech v Evropě více než tisíc nabíjecích stojanů, které mají, až na výjimky, výkon 350 kW, což je více, než dokáže využít jakékoliv dnešní auto – síť je tak velmi dobře připravena na budoucnost. V průměru jsou na každé nabíjecí lokalitě dostupné 4 nabíjecí stojany, některé ale mají více, jiné zase jen dva, ale s možností rychlého rozšíření. Do konce roku má Ionity v plánu mít v provozu 400 nabíjecích lokalit, ale není jasné, zda se kvůli koronavirové krizi plán podaří dodržet. Momentálně se dle webu Ionity Tracker staví či čeká na spuštění více než 50 dalších lokalit. Tesla má v Evropě momentálně 536 nabíjecích lokalit Supercharger.

Ionity je společným joint venture projektem automobilek BMW, Mercedes-Benz, Audi, Porsche, Ford Hyundai a Kia a díky celoevropskému pokrytí má za úkol zajistit pohodlné cestování na dlouhé vzdálenosti. Základní cena činí 21 Kč za kWh, skrze jednotné nabíjecí služby automobilek (jako je Audi e-tron Charging Services, Porsche charging services nebo Mercedes Me Charge) jsou však ceny výrazně nižší – kolem 8 Kč, případně lze využít i nabíjecí služby třetích stran, kdy jsou ceny také mnohem nižší.

TIP: Všechny nabíjecí lokality Ionity najdete v naší mapě nabíjecích stanic. Podívejte se, kde všude jsou!

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze