E-carsharingová služba GreenGo dnes vstupuje do Prahy se stovkou VW e-up!

E-carsharingová služba GreenGo dnes vstupuje do Prahy se stovkou VW e-up!
Fotografie: greengo.com
  • V případě zaplacení měsíčního předplatného za 99 korun zákazník jezdí za pouhých 6 Kč za minutu
  • Zóna pokrývá Prahu 1 a 2 a vnitřní část obvodů Prahy 3 až 10, která má 35 km²

S rozmachem sdílené ekonomiky přichází na český trh nový e-carsharing GreenGo, který dnes do ostrého provozu v Praze pouští první stovku elektromobilů značky Volkswagen e-up!

Co nabízí carsharing GreenGo?

Společnost GreenGo vznikla v Budapešti v roce 2012 a mezi roky 2016 až 2018 rozšířila počet elektromobilů z 45 na 300 vozů. V Praze začíná GreenGo se stovkou vozů a během několika měsíců má v plánu rozšířit počet na elektromobilů na 200. K registraci si postačí stáhnout aplikaci dostupnou pro Android a iOS, navíc není potřeba zdlouhavě čekat na schválení, která probíhá automaticky.

GreenGo

Pronájem a cena

Pronájem elektromobilu následně pobíhá standardně – v aplikaci vyhledáte auto ve vaší blízkosti, které si následně zarezervujete (bezplatně po dobu 30 minut). Aplikace má také užitečnou funkci „radar“, která upozorní na vozidla dostupná například v okolí vašeho bydliště. Používání GreenGo je bez nástupního poplatku, platí se pouze za minuty. V případě, že uživatel platí měsíční poplatek ve výši 99 Kč, vyjde ho minuta na 6 Kč. Pokud využívá GreenGo bez zaplacení poplatku, pak jej minuta stojí 7,8 Kč.

Po stáhnutí aplikace do mobilu a nutné registraci, ke které je potřeba jen občanský a řidičský průkaz a platební karta, je možné ihned odjet. „Pro pohyb v Praze dnes už není nutné auto vlastnit, tankovat pohonné hmoty, měnit olej a pneumatiky, platit pojištění a parkovací poplatky. O to všechno se staráme my. Naopak cestování autem po městě může být snadné, rychlé a levné,” doplňuje Šimon Čapek, jednatel GreenGo Car Czech. Firma tak reaguje na problémy velkých měst, kde podle dostupných dat právě emise z dopravy způsobují až 80 procent znečištění ve městě.

Nabíjení a pokrytí

Elektromobily GreenGo jsou nabíjeny na vlastních nabíječkách s výkonem 50 kW, ale také ve veřejné síti nabíjecích stanic. Výhodou služby je, že uživatelé e-up! nemusí nabíjet sami, vše obstará servisní tým. Zóna o rozloze 35 km² pokrývá Prahu 1 a 2 a vnitřní část obvodů Prahy 3 až 10. Zákazníci však mohou cestovat rovněž mimo tuto zónu za předpokladu, že e-up! vrátí do servisní zóny.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze