Volkswagen v Los Angeles opravdu ukáže nový elektromobil. Půjde o koncept

Volkswagen v Los Angeles opravdu ukáže nový elektromobil. Půjde o koncept
  • Koncept se jmenuje Volkswagen ID. SPACE VIZZION
  • Do sériové výroby se dostane na konci roku 2021

Volkswagen představí v předvečer autosalonu v Los Angeles ve světové premiéře studii ID. SPACE VIZZION. Jde o Variant budoucnosti, který kombinuje aerodynamické vlastnosti automobilu kategorie „gran turismo“ s velkorysým vnitřním prostorem SUV. ID. SPACE VIZZION přebírá po stylistické stránce DNA designu rodiny ID.

Naší rodinou ID. jsme dosud ukazovali, co je s elektrickým pohonem možné ve všech důvěrně známých automobilových kategoriích. Studií ID. SPACE VIZZION vytváříme nový segment vozidel s výhradně elektrickým pohonem,“ říká Klaus Bischoff, šéfdesignér značky Volkswagen.

ID. SPACE VIZZION vychází z modulární platformy MEB pro vozidla s elektrickým pohonem. Platforma MEB koncernu Volkswagen maximálně využívá technické možnosti elektromobility a zaručuje zajímavý dojezd, dynamické jízdní vlastnosti a vyšší úroveň digitálního síťového propojení. Vzhledem k hospodárnosti systému pohonu a velmi dobrým aerodynamickým vlastnostem umožňuje ID. SPACE VIZZION dojezd až 590 kilometrů (WLTP).

ID. SPACE VIZZION je studií a přesto se nejedná o hudbu budoucnosti. Sériová verze bude představena na konci roku 2021 a v různých variantách bude uvedena na trh v Severní Americe, Evropě a Číně.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze