První čistě elektrické SUV značky Škoda se bude jmenovat Enyaq

2
První čistě elektrické SUV značky Škoda se bude jmenovat Enyaq
  • Jméno v sobě spojuje písmeno „E“, symbolizující elektromobilitu, s písmenem „Q“, charakteristickým pro rodinu SUV značky Škoda
  • Jméno je odvozeno z irského slova „enya“ a znamená „zdroj života“
  • Půjde o první model značky Škoda na bázi modulární elektrifikované platformy (MEB)

Škoda Enyaq – právě tak se bude jmenovat první sériově vyráběné elektrické SUV značky Škoda, jak značka nyní oznamuje formou tiskové zprávy. Auto bude postavené na bázi modulární elektrifikované platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Škoda svým prvním čistě elektrickým SUV zakládá i novou rodinu jmen, spojující písmeno „E“, odkazující na elektromobilitu, s písmenem „Q“, charakteristickým pro jména úspěšných SUV značky Škoda. S novým modelem Enyaq dělá česká automobilka v roce 2020 další velký krok v nové éře elektromobility.


Jméno nového modelu Škoda Enyaq je odvozeno od irského slova „enya“ a znamená „zdroj života“. Samotné slovo enya pochází z původního irského slova „Eithne“ a lze jej volně přeložit jako esence, duch, princip. Tyto různé významy dovolují nahlížet na jméno nového SUV značky Škoda z různých hledisek. „Zdroj života“ symbolizuje vstup automobilky do nové éry elektromobility a je v souladu se stěžejní myšlenkou značky Škoda „Driven by inventiveness – clever ideas since 1895“. Symbolizuje nový začátek, který je spojován jak s temperamentem nového vozu Škoda Enyaq, tak s inovativním myšlením inženýrů Škoda Auto a jejich nadšením pro nové čistě elektrické SUV. „Slovo „enya“ je autentické, živé, má charakter, dá se snadno vyslovit, je zapamatovatelné a skvěle se hodí k začátku nové etapy ve 125leté historii automobilky“, lze se dočíst v tiskové zprávě.

Enyaq pokračuje ve známém pojmenování SUV značky Škoda

Podobně jako jména úspěšných modelů SUV značky Škoda – Kodiaq, Karoq a Kamiq – odkazují na jazyk Inuitů, žijících na severu Kanady a v Grónsku, spojuje Škoda budoucí čistě elektrická vozidla na bázi platformy MEB s irštinou z mýty proslulého regionu na severu ostrova. Písmeno „E“ na začátku jména symbolizuje elektromobilitu, „Q“ na konci jasně poukazuje na přednosti vozu kategorie SUV.

Škoda Enyaq bude prvním sériovým vozem české automobilky, postaveném na bázi modulární elektrifikované platformy (MEB) koncernu Volkswagen a dalším z více než deseti elektrifikovaných modelů, které budou do konce roku 2022 uvedeny na trh v rámci značky Škoda iV. Automobilka očekává, že do roku 2025 budou čistě elektrické modely a plug-in-hybridy představovat 25 procent prodejů. Do roku 2021 bude automobilka investovat do vývoje elektrifikovaných modelů a do rozšiřování uceleného a vzájemně propojeného ekosystému pro moderní a ekologická řešení mobility dvě miliardy eur.

Diskuze ke článku
Ven EL
Takže zase E - nijak museli dlouho přemýšlet 🙋‍♂️
Tipnul bych si na
primární inspiraci u ENIACu tj. Electronic Numerical Integrator And Calculator aneb prvního všeobecně známého elektronkového kompjůtru, což rozhodně není vůbec špatná volba :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze