Mladá biohackerka si nechala do zápěstí implantovat RFID čip k odemykání Tesly

Mladá biohackerka si nechala do zápěstí implantovat RFID čip k odemykání Tesly
  • Biohackerka vyextrahovala RFID čip z odemykací karty k její Tesle Model 3
  • O implantaci se postaral zkušený odborník na tělesné úpravy
  • Amy DD slíbila brzy zveřejnit video, na kterém uvidíme, jak odemykání funguje

Způsobů, jak odemknout vozy Tesla existuje hned několik a odemykání obyčejným klíčkem se pomalu, ale jistě stává minulostí. Mnoho uživatelů v poslední době například využívá praktický způsob odemknutí automobilu skrze chytrý telefon, který vozidlo odemkne již ve chvíli, kdy se majitel přibližuje. Pro případ, že by bylo potřeba Teslu někomu na určitý čas zapůjčit, je zde elegantní řešení v podobě karty s čipem, po jejímž přiložení k dveřím vozidla se vozidlo odemkne. Jestli se vám však zdá odemykání telefonem či kartou příliš futuristické a nevidíte důvod, proč přestat používat osvědčený klíček, raději přestaňte číst.

Mladá biohackerka (osoba, které modifikuje své tělo za využití dostupných technologií) s přezdívkou Amie DD se totiž rozhodla zajít ještě dál, splnit si sen a odemykat svou Teslu Model 3 pouhým přiložením ruky.

Amy DD se tak rozhodla vyextrahovat RFID čip z plastové karty, zapouzdřit jej v biopolymeru, který je kompatibilní s lidským tělem a následně si jej nechala implantovat do pravého zápěstí. Celá operace proběhla rychle a bezbolestně a o „instalaci“ se postaral zkušený odborník na tělesné úpravy s přezdívkou Pineapple. Brzy bychom se měli rovněž dočkat videa, kde Amy DD ukáže, jak odemykání automobilu přiložením ruky funguje. Mezitím nám můžete do komentářů napsat váš názor na tento „biohack“.

Technické parametry Tesla Model 3 Long Range

Kompletní specifikace
Konstrukcesedan, 4 694 × 1 933 × 1 442 mm, 1 847 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon258 kW, 370 koní, točivý moment: 510 Nm
Baterie74 kWh
Nabíjenírychlonabíjení: 250 kW, palubní: 11 kW, konektory: Supercharger, CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 580 km
Cena od1 486 990 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze