Hyundai pracuje na přístrojové desce budoucnosti

Hyundai pracuje na přístrojové desce budoucnosti
  • Hyundai Motor odhalil ve zkušebním automobilu i30 studii přístrojové desky budoucnosti s nejmodernějšími vyvíjenými technologiemi
  • Virtuální přístrojová deska poskytuje interaktivnější zážitky a vychází vstříc požadavkům řidiče rozsáhlými možnostmi individualizace

Automobily již dlouho nejsou pouhým dopravním prostředkem. V uplynulém desetiletí se požadavky na moderní přístrojovou desku enormně změnily. Neustále se zvětšuje rozmanitost a množství informací, které jsou řidičům zobrazovány na přístrojové desce, zejména na displejích. „Nepřetržitě pracujeme na nových technologiích, díky nimž jsou naše automobily dokonale intuitivní a uživatelsky přívětivé,“ říká Regina Kaiserová, vedoucí inženýrka oddělení uživatelských rozhraní v technickém centru společnosti Hyundai Motor Europe.

Ať už jde o automobilky BMW, Audi, Mercedes nebo třeba Hyundai, prakticky každá automobilka pracuje na nových přístrojových deskách. Doba se mění a v interiéru najednou máme více displejů než kdy dříve. Třeba korejská automobilka Hyundai od roku 2015 měla u svých přístrojových desek čtyři vývojové fáze.

V roce 2018 se Hyundai zaměřil na vylepšení stávajícího konceptu dotykových displejů s haptickou zpětnou vazbou na volantu. Hyundai přitom použil volant modelu i30. „Vybrali jsme i30, protože chceme ukázat, že inovace se neomezují na vozidla vyšších segmentů,“ vysvětluje Kaiserová. „Hyundai hodlá dokázat, že inovace lze nabízet i pro široké vrstvy zákazníků.“

Hyundai pracuje také na vývoji virtuální přístrojové desky. Displej panelu přístrojů byl v nejnovější fázi vývoje změněn na vícevrstvý displej. Informace zobrazované na displejích na volantu se mění v závislosti na aktuální úrovni menu na panelu přístrojů a také v závislosti na jízdní situaci. Uživatel si navíc může změnit uspořádání a zobrazované „zkratky“ pro vstup do specifických aplikací, přizpůsobené jeho individuálním požadavkům.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze