Co prozradil rozřezaný Model 3 o Tesle? Údajně má 6 let technologického náskoku

34
Co prozradil rozřezaný Model 3 o Tesle? Údajně má 6 let technologického náskoku
  • Největší náskok má Tesla v technologických komponentech
  • Online aktualizace jsou jednou z věcí, kterými Tesla ovlivnila automobilový trh

Ve světě chytrých telefonů je poměrně časté, že se nějaký odborník podívá chytrému telefonu pod pokličku. Nyní ale Nikkei Bussines Publication s trochou nadsázky rozřezalo Teslu Model 3, aby bylo možné se podívat, jak elektromobil vypadá v útrobách.

Čipy v Tesle Model 3

Nebudeme vás trápit odbornou terminologií, ale výsledek je takový, že Tesla má údajně oproti Toyotě nebo Volkswagenu náskok šesti let. Tesla je daleko ve vývoji vlastní výpočetní technologie. Hlídání jízdního pruhu, adaptivní tempomat a další systémy jsou nesmírně náročné na zpracování dat a vyžadují výkonný hardware, který právě Tesla má.

Samozřejmě, že Volkswagen, Toyota, BMW a další mají také výkonné výpočetní jednotky. Avšak mají podepsané kontrakty na různé díly a zrovna ve světě technologií nedrží know-how, ale kupují jej od jiných společností, jako je Bosch, Siemens, Valeo nebo Samsung.

Zejména bezdrátové aktualizace jsou něco, čím Tesla už nyní ovlivnila automobilový svět. Ukazuje to i fakt, že podobný systém nabídne Audi nebo Volkswagen.

Tesla Model 3 se vám bude líbit, jen se na ní nesmíte dívat pouze jako na auto

Technické parametry Tesla Model 3 Long Range

Kompletní specifikace
Konstrukcesedan, 4 694 × 1 933 × 1 442 mm, 1 730 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon370 koní
Baterie74 kWh, konektory: Supercharger, CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 523 km
Infotainment15,4" dotykový displej
Cena1 500 200 Kč
Diskuze ke článku
MartinX
Věřím tomu, jen je divný že s takovým technologickým náskokem neumí slícovat světla a karoserii a udělat auto co se nekazí.
Evolt
Evolt
,,Údajně má 6 let technologického náskoku'' Já: *podívám se na velké automobilky* Oof size: Large
Oleg
Hmm, já na obrázku rozřezané Tesly vidím náskok s bídou 6 měsíců, ne let. Autor měl asi vlhký sen, nebo ho jen někomu záviděl tak ten blábol opapouškoval :-D 👍 věru to je ale novinařina. Když není téma, tak něco vykouzlím 😀
P.
A Toyota, VW, BMW má zase náskok desítky let v tom, jak udělat kvalitní auto jako celek :) . Ale ano,Tesla náskok v podobě vývoje vlastního čipu na autonomní funkce má, to se jí nedá upřít.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze