ČEZ spouští ekologický produkt pro elektromobilisty – zelenou elektřinu

ČEZ spouští ekologický produkt pro elektromobilisty – zelenou elektřinu
  • Nový produkt od společnosti ČEZ má zajistit lepší ceny elektřiny doma i na cestách
  • ČEZ v současné době provozuje 41rychlodobíjecích stanic a 50 stanic normálního dobíjení
  • Produkt Elektřina pro dobíjení je možné získat na telefonické lince nebo ve vybraných zákaznických centrech

Nový produkt od ČEZ Prodej „Elektřina pro dobíjení“ zaručuje elektromobilistům lepší ceny elektřiny doma i na cestách a stoprocentní jistotu, že spotřeba zákazníkovy domácnosti byla pokryta elektřinou z obnovitelných zdrojů.

Díky Elektřině pro dobíjení bude mít elektromobil našich zákazníků energii, ať jsou kdekoli. Produkt v sobě kombinuje výhodnou elektřinu pro domácí dobíjení a čip, se kterým budou elektromobilisté čerpat energii pohodlně a bez omezení na kterékoli dobíjecí stanici ČEZ,“ říká člen představenstva ČEZ a ředitel divize obchod a strategie Pavel Cyrani. „Další výhodou je, že uživatelé elektromobilů s tímto produktem chrání českou přírodu a přispívají ke zlepšování životního prostředí.“

ČEZ, rychlonabíjecí stanice BB Centrum O2

Ke každému vyúčtování dostanou zákazníci certifikát zaručující, že veškerá elektřina spotřebovaná v jejich domácnosti pochází z obnovitelných zdrojů ČEZ. Čip lze využít v celé síti dobíjecích stanic Skupiny ČEZ, která je provozovatelem nejrozsáhlejší sítě dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice. Nyní zahrnuje 41 rychlodobíjecích stanic a 50 stanic normálního dobíjení. Letos se jejich počet zvýší o dalších několik desítek.

Produkt Elektřina pro dobíjení je zároveň výhodný i finančně. Majitel elektromobilu ho totiž využije i pro pokrytí spotřeby v celé domácnosti. Oproti stávající standardní kombinaci služeb pro elektromobilisty (smlouva na dobu neurčitou, distribuční sazba pro dobíjení „D27d-Elektromobilita“ a čip pro dobíjení na veřejných stanicích) vychází produkt „Elektřina pro dobíjení“ jako výhodnější. Například při spotřebě 10 MWh ušetří zákazník téměř 3 tisíce korun.

Je to inovativní produkt a my chceme, aby se ho elektromobilisté nebáli vyzkoušet. Je tedy na dobu neurčitou, bez fixací a bez závazků,“ říká generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec. „Pokud už využívá některé ze speciálních sazeb, například pro tepelné čerpadlo, vždy zákazníkovi poradíme, která sazba je pro něj nejvýhodnější.“

Produkt Elektřina pro dobíjení lze získat na speciální telefonické lince 371 100 351 nebo ve vybraných Zákaznických centrech. Jejich seznam je na na webu, kde lze také nalézt formulář pro zanechání kontaktu. Produkt je dostupný i pro firemní zákazníky.

Víte že…

  • …je možné elektromobil dobít z jakékoli standardní zásuvky 230 V? Doba dobíjení se odvíjí od kapacity baterie, může trvat například 5 až 8 hodin.
  • …pro rychlejší dobíjení je vhodné pořídit si domácí nabíjecí stanici, tzv. Wallbox? Tato stanice zvládne nabít elektromobil rychleji.
  • …veřejné dobíjecí stanice pro elektromobil od ČEZu se nacházejí napříč celou ČR a jejich počet stále přibývá? Stanice jsou samoobslužné, fungují nonstop a je možné zde nabít prakticky jakýkoli elektromobil.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze