ČEZ rozšiřuje svou síť rychlodobíjecích stanic. Kde je najdete?

2
ČEZ rozšiřuje svou síť rychlodobíjecích stanic. Kde je najdete?
Fotografie: ČEZ
  • Výrobce a distributor elektřiny ČEZ zvyšuje počet svých rychlonabíječek
  • Nové stojany se nachází v Osicích, Vysokém Mýtě a Jaroměři
  • K dispozici je DC nabíjení o výkonu 50 kW a pomalejší AC s 22 kW

Jak se společnost ČEZ letos zavázala co nejvíce rozšiřovat svou síť nabíjecích stanic v ČR, tak také činí. Celkově už provozují více jak 180 veřejných stanic, z toho zhruba 120 je rychlonabíjecích. Nyní jsme se dočkali pár dalších stanic v areálech Benzina ve východočeském regionu, jak ČEZ informuje v tiskové zprávě.

Dva nové stojany se nachází v Osicích u dálnice D11, další dva na Husově ulici ve Vysokém Mýtě v blízkosti budoucí dálnice D35. Jeden stojan se objevil i v areálu na Hradecké ulici v Jaroměři. Stojany nabízí DC konektory disponující výkonem až 50 kW. K dispozici je i AC nabíjení s 22 kW.

ČEZ při výstavbě některých rychlodobíjecích stanic již počítá s budoucí výměnou za výkonnější variantu. Všechny stanice jsou připojeny ke cloudové platformě, která umožňuje vzdálený monitoring, správu a diagnostiku.

Diskuze ke článku
miroubm@gmail.com
Má někdo s počítáno, kolik rychlonabíjecích stanic snese naše rozvodná síť? Před pěti lety ČEZ u nás nepovolil připojit ani boiler na noční proud. Lze nabíjet elektroauto i z domovní přípojky (máme plně elektrickou domácnost včetně elektrokotle) s jističem 3x25A ?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze