4. sraz elektromobilů na Valašsku se povedl. Překvapily vzácné elektromobily

1
4. sraz elektromobilů na Valašsku se povedl. Překvapily vzácné elektromobily
Fotografie: Martin Pultzner, fdrive.cz
  • Na místě byl k vidění i celkem raritní elektrický Renault Fluence
  • Velkým objektem zájmu se stalo i námi dovezené Audi e-tron GT
  • Celkově bylo na akci k vidění na 50 elektromobilů

O uplynulém víkendu se v sobotu konal na Valašku v pořadí 4. ročník srazu elektromobilů. Místem konání srazu bylo parkoviště za Zámkem Žerotínů a u Galerie Kaple, přičemž ani zde naše redakce nechyběla. V rámci prezentace elektromobility jsme tamním návštěvníkům přivezli ukázat Audi e-tron GT, e-tron, Hyundai Kona EV a nejsilnější variantu vozu Hyundai Ioniq 5 s pohonem všech čtyř kol. Celá akce trvala od 9 do 16 hodin a během dne se především u námi dovezených elektromobilů tvořily fronty.

V rámci srazu pak byla možnost nahlédnout i do interiéru vozidel a ti s největší porcí štěstí se mohli nechat i svézt v jednom z vystavených elektromobilů. Ačkoliv se na místě nacházelo i několik vyšperkovaných vozidel Tesla, velký zájem o svezení jsme registrovali hlavně u Audi a Hyundai. Nouze nebyla ani o často dost žhavé diskuze mezi uživateli a odpůrci elektromobilů. Celkem na místě bylo 50 elektromobilů, přičemž mezi vystavenými vozy se našlo i pár dalších exkluzivit.

Zúčastnili jsme se 4. srazu elektromobilů ve Valašském Meziříčí – Byly tam k vidění i vzácné elektromobily

Veřejnost se mohla setkat se zlatou Teslou Model 3, nechyběla záplava Tesel Model X v různých výkonových specifikacích, které se také těšily velkému zájmu návštěvníků. Na své si přišli i uživatelé elektrických dodávek. Ty zde v hojné míře prezentovali majitelé Nissanu e-NV200. Fajnšmekry zaujal Ford Mustang Mach-E a také rarita v podobě Renaultu Fluence v čistě elektrické variantě. Těch se vyrobilo jen velmi málo a baterie vozu je umístěna v kufru, přičemž jí lze roboticky vyměnit.

Související články
Diskuze ke článku
Roman Placer
Roman Placer
Příště bych možná dovezl tu svou žlutou "raritku" Peugeotka 106 electric, kterého tam nyní nevidím, třeba by někoho i více než 20let starý elektormobil, který jinak ale denně využívám, zajímal. Před nějakým časem jsem jel ještě s původníma NiCd baterkama na sraz do Brna (dojezd tehdy cca 70-80km s lehkou nohou) a ta síť dobíječek byla tehdy o poznání řidší než teď... No, ta mapa dobíjení vypadala podobně jako u toho Fluencu a ještě jsem se musel dost modlit, abych vůbec dojel (u nejproblematičtějšího úseku Pardubice - Hradec nad Svitavou tehdy byla ještě menší objížďka u Vysokého Mýta, kde už dnes nabíječka ČEZu je, takže to bylo fakt o prsa, ale dojel jsem :D).

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze